Invation
I sidste uge skulle jeg til bloggerevent med det netværk jeg er en del af, og her er outfittet jeg havde på.
Mit outfit
Nederdel: Designers Remix, Skjorte: Yves Saint Laurent, Sko, Charles by Charles David
Tak til Camilla for at tage billederne.
Eventet
Anledningen til eventen var relancering af Bloggers By Heart. Nye tiltag, nye kategorier og en ny hjemmeside. Jeg vil virkelig anbefale jer at besøge sitet, det er blevet så flot.
Det var så hyggeligt at gense og møde nye bloggere, som jeg efterhånden “kender” en del. Det er det, der er det sjove. Som jeg skrev her, så er alle i gruppen virkelig gode til at sparre med hinanden, og dermed er det som om man kender hinanden.
Nå, men dette event blev holdt på Schæffergården i Gentofte. Da vi kom fik vi serveret de finest små kager. Mens vi nød disse fortalte Direktøren om historien bag Schæffergården. Bag Schæffergården står en form for fond, der har til formål at højne dansk-norsk samarbejde. En super historie.
Derefter fik vi en rundvisning og især Restaurant Wohlert gjorde et kæmpe indtryk på mig. Her vil jeg bestemt tage ud én aften med Manden. (Mine billeder blev ikke så gode, så jeg må henvise til deres hjemmeside)
Alt en super dejlig aften.
/Annette
Følg min blog på Bloglovin' eller via Facebook
Du så fantastisk ud, Annette. Det var så hyggeligt at møde dig. 🙂
Tak 🙂 Ja, så hyggeligt at mødes Sofie.
/Annette
De er søde. de sko med dutten (:
Tak 🙂
/Annette
Ja, de sko….jeg har prøvet at finde dem…Hyggeligt at se dig i virkeligheden. Sikke fine fotos fra Schæffergården med dit flotte outfit. Det klædte dig.
Tak Lone.
Ja, så hyggeligt at mødes, og sætte en ansigt på jer 🙂
Jeg købte skoene sidste jul i et Nordstrom Rack i USA (De kan fås online her: https://www.nordstromrack.com/shop/product/2620495/charles-david-duchess-suede-pompom-pump?color=CABERNET-S)
Ved dog ikke om de sender udenfor USA.
/Annette
Du var så smart 🙂 Jeg er glad for billedet af nederdelen blev godt!
Jeg håber vi snart ses igen – det var jo smadder hyggeligt 😀
Hej Camilla.
Tak for de fine billeder og især det med detaljerne.
Det var så dejligt endelig at mødes med dig, nu hvor vi efterhånden har skrevet sammen en del tid.
/Annette